A fiúk meccsei : 2. forduló

2. forduló

bv  2010.10.30. 23:21

Maradt a 2. hely, de...

Most mi játszottuk az első meccset. A Mezőberény fiú csapata volt az ellenfél, akik legutóbb szoros mecsen két ponttal győztek a Viharsarki Farkasok ellen. Nálunk hiányzott Nagy Dani és Petneházi Bencem de így is 12 játékossal álltunk ki Berényben.

Jól indult a meccs, védekezésben Dávid szépen dolgozott, ügyesen kikapcsolta a játékból az ellenfél irányítóját, gyors támadásainkat pedig kosarakkal tudtuk befejezni, így 15-3-mal zártuk az első negyedet. Márk dobott egy szép ziccert, és kapott egyet az orrára, így szükségből cseréltünk, Zsombok Gabi a büntetőt Márk helyett szépen értékesítette, utána adott egy gólpasszt is. Jól kapcsolódott be a játékba. A második negyedben egy kicsit keményebbenjátszott a Berény, néha már a durvaság határát súrolta a viselkedésük. Sajnos a büntetőkkel hadilábon álltunk, így nyugodtan verhettek bennünket, nem tudtuk  pontjaink számát sokkal nüvelni. De így is megnyertük ezt a negyedet is. A félidei büntetőknél eggyel többet dobtunk be, mint az ellen. A második félidőben meglepő taktikai húzással állt elő a Berény edzője, a legügysebb, legnagyobb fiúkat együtt küldte fel. Így ebben a negyedben csökkent néhány ponttal az előnyünk, de nem tudtak 10 ponton dbelülre kerülni. A meccs végén tudtam meg, hogy a taktikai húzás hátterében az állt, hogy az új edző, Zsíros Gabi nem tudta a szabályt... Az utolsó negyedben 14-0 volt az eredmény, ahogyan várható volt, ez a berényi sor nem tudott mit kezdeni velünk. Így a döntőbe kerültünk ismét, várhattunk két meccsnyit, hogy ismét pályára léphessün. Ez nem a legszerencsésebb, hiszen jellemző, hogy a hosszú várakozás alatt "leűlünk". A Bikák könnyedén győztek a berényi lányok ellen, így a döntőben ismét velük kellett mérkőznünk. A berényi fiúk megszerezték ismét a harmadik helyet a csoportban.

Következett a döntő. Szerencsére most nem aludtak el a gyerekek a várakozás közben, nagyon jól kezdtünk a Bikák ellen. Jó védekezés mellett ügyesen szőttük a támadásainkat is, s bár nem lett gólzápor, de mi vezettünk a negyed végén. A lepattanók is megvoltak, az egy-egy elleni akciókat jól megállítottuk. A második negyedben tovább folytatódott a jó védekezés, és a támadásainkkal sem volt nagy baj. Mindenki tette a dolgát védekezésben, öröm volt nézni, ahogyan rendre megállítottuk a csabai akciókat. A büntetők aonban itt sem mentek. 2 ponttal elbuktuk a negyedet.

A legutóbbi meccsen is döntőnek bizonyult a félidei büntetőzés, most is jobban ment a csabai csapatnak. Mi csak két pontot szereztünk, ők, viszont 4 alkalommal találtak be, így 3 pontos előnnyel kezdték a negyedet. Sajnos a 3. negyedben szétesett a játékunk, az addigi jó védekezés elmaradt, lemaradtunk, elkéstünk, elfáradtunk, így 17-3 lett a vége. Kár érte...

Az utolsó negyedben azonban Nagy Csabiék nagyon belekezdtek, egymás után három kosarat szerezve ismét szorossá tették a meccset. Megint volt védekezésünk, labdákat szereztünk, a lepattanókat lehalásztuk, tudtunk belőle indulni. Időt is kért gyorsan az ellenfél. Kicsit rendezték a soraikat, de így is ezt a negyedet 11-4- re mi nyertük. Maradt a 10 ponto különbség, de biztató volt a játék a folytatásra nézve.

Király Laci nagyon jól játszott mindkét meccsen, a Sósok rengeteg lepattanót begyűjtöttek. Mindenki igyekezett a sikerért. Harcos Mókusok küzdöttek a győzelemért.

Jövő héten a II. Hepp kupán lesz újabb három meccsünk, tehát készülünk a harmadik fordulóra, amit valószinüleg hazai pályán rendezhetünk majd. Ott ismét a mezőberényi fiúkkal mérkőzünk a döntőbe jutásért.

Az egyik játékvezető Haraszti Pisti volt, aki jól debütált ebben a funkciójában.