Archivum-A békési kosárlabda : 2005/2006

2005/2006

BV  2008.10.22. 13:50

Bajnoki év

Békéscsabai KK—Békési SZSK 84:77 (12:24, 22:11, 24:19, 26:23)

NB II-as kosárlabda-mérkőzés. Férfi. Békéscsaba, 100 néző. V.: Szugyiczki, Szalontai.

Békéscsaba: CZIFRÁK (37/18), Varga (14), Seres (9), Lippai (5), Malatyinszki (4). Cs.: Kotroczó (2), Nagy V. (-), Szalai J. (-), Bunta (-), Jancsika (4), PATKÓS (10). Edző: Papy Zsolt.
Békés: BÁNYAI (20/12), MADARAS (17/6), Beregi (11/6), Korcsog (13), Takács (15/3). Cs.: Győrfi (2), Szalay K. (-), Székely (-), Oláh (-), Nagy Z. (-). Edző: Balog Vilmos.

A békéscsabaiak gyengén kezdtek, de a második félidőre feljavult a védekezésük, elöl pontosabban dobtak és végül megnyerték a Békés megyei rangadót a nyáron megerősödött Békés ellen.

Békési SZSK— 2F VITALA Domaszéki SE 68:91 (22:21, 17:26, 13:20, 16:24)

Férfi. Békés, 50 néző. V.: Borgula, Lakatos.
Békés: KORCSOG (27), Takács (10), Bányai (14/6), Beregi (8), Madaras (-). Cs.: OLÁH (7/3), Győrfi (-), Székely (-), Szalay (-), Nagy (-), Horváth (-), CSAPÓ (2). Edző: Balog Vilmos.
Domaszék: Parády 22/6, Vízhúzó 3/3, Vitaszek 22, Ország 21/6, Soós 11/3 Csere: Gyönyörü 12/3 Edző: Antal András

Jól kezdett a Békés, ám a második negyedtől a befejezésekkel rendre gond volt, egyedül Korcsog nyújtott jó teljesítményt, ez viszont kevés volt, mert a sok hibával tarkított mérközésen a második félidőre a védekezésén jelentősen javító VITALA megszerezte második idegenbeli győzelmét

Szentesi KK—Békési SZSK 91:77 (25:19, 20:25, 22:21, 24:12)

Férfi. Szentes, 50 néző. V.: Harsányi, Lakatos.
Békés: Bányai (9/3), TAKÁCS (24), OLÁH (22), Beregi (12), Madaras (6). Cs.: Győrfi (2), Csapó (2), Füredi (-), Nagy (-). Balog Vilmos.

A békésieknél Korcsog György sérülés miatt nem játszott, ennek ellenére három negyeden keresztül jól tartotta magát a vendég gárda a hódmezővásárhelyi játékosokkal megerősített Szentes otthonában.

Gyulai Color KE - Békési SzSK 100-67 (25:19, 24:12, 31:16, 20:20)

NB II-es kosárlabda-mérkőzés. Férfi. Gyula, 100 néző. V.: Borgula, Tóth.
Gyula: Kőfaragó Gy. (-), BELOVAY (17), BARÁTH (23), Bak (14), HAJDÚ (23/3). Cs.: Kőfaragó Z. (-), Marschall (3/3), Stefanovits (4), Gyarmat (8), Schneider (8/3). Edző: Tövisháti József.
Békés: Bányai (4), Győrfi (6), Oláh (5/3), KORCSOG (27/9), MADARAS (17/3). Cs.: Szalai (2), Székely (4), Nagy (-), Füredi (2), Csapó (-). Edző: Balog Vilmos.
A gyulai együttes magabiztos győzelmet aratott a rengeteget hibázó békésiek ellen a Békés megyei férfi rangadón. (Békés Megyei Online)

Békési SzSK - Mezőberényi SSE 90-77 (24:25, 21:10, 22:27, 23:15)

NB II-es kosárlabda-mérkőzés. Férfi. Békés, 50 néző. V.: Szalontai, Szugyiczki.
Békés: BÁNYAI (21/6), Madaras (16), TAKÁCS (22), Korcsog (10), Beregi (2). Cs.: OLÁH (17/9), Győrfi (2), Csapó (-), Nagy (-), Füredi (-). Edző: Balog Vilmos.
Mezőberény: Szabó (16/9), HONHALMI (34/12), Ignácz T. (8), Zolnai (-), Bálint (2). Cs.: Frey (8/6), Szekeres (5/3), Ignácz J. (4), Várnagy (-), Bátori (-). Játékos edző: Frey Tibor.
A házigazdák jobban akarták a győzelmet a két eddig nyeretlen Békés megyei csapat összecsapásán. Izgalmas, színvonalas ütközet végén dőlt el a pontok sorsa.(Békés Megyei Online)

Békési SZSK—Gyulai Color KC 71:80 (6:15, 21:28, 20:19, 24:18)

NB II-es kosárlabda-mérkőzés. Férfi. Békés, 100 néző. V.: Szalontai, Borgula.
Békés: BEREGI (22/3), Takács (11), Bányai (13/3), Korcsog (3), Madaras (17/3). Cs.: Győrfi (4), Oláh (-), Dobi (1), Szalay (-), Nagy (-), Horváth (-), Füredi (-). Edző: Balog Vilmos.
Gyula: BARÁTH (22), Bak (14/3), Gyarmat (-), Kőfaragó (8/6), Hajdú (11/3). Cs.: Belovay (2), Stefanovits (14/6), Czakó (8), Schneider (-). Edző: Tövisháti József.

Mindkét csapat sok hibával kezdte a mérkőzést, a 6. percben még csak 1:6 volt az eredmény. A negyed végére a gyulaiak támadásai pontosabbak lettek, a második felvonásban tovább növelte az előnyét a vendégcsapat a kishitűen játszó Békéssel szemben. A harmadik negyedben azonban — elsősorban a fiatal Bereginek köszönhetően — talpraállt a hazai gárda, felzárkózott a vendégek mögé, s végig nyílt mérkőzést játszott a bajnokságban második helyen álló gyulaiakkal. (Békés Megyei Online)

Békési SZSK—Békéscsabai KK 65:90 (13:17, 9:28, 18:23, 25:22)

Férfi. Békés, 100 néző. V.: Szugyiczki.
Békés: Bányai (18/3), Beregi (9/3), Oláh (16/3), Dobi (4), Madaras (8). Cs.: Horváth (-), Győrfi (6), Takács (4), Füredi (-), Nagy (-), Bondár (-). Edző: Balog Vilmos.
Békéscsaba: CZIFRÁK (30/18), VARGA (14), Seres (7), Jancsika (3), Bata (-). Cs.: MALATYINSZKI (15/6), Lippai (3), KOTROCZÓ (18), Szeifert (-), Erdős (-), Bunta (-). Edző: Papy Zsolt.
Czifrák vezérletével könnyedén, magabiztosan nyert a Papy-legénység a gyengén játszó, sokat hibázó békésiekkel szemben. Hozzátartozik a mérkőzés krónikájához, hogy a békési csapatban többen sérülten, betegen vállalták a játékot, Korcsog és Szalay pedig nem is szerepelhetett a hazaiaknál. Szugyiczki játékvezető egyedül vezette le a mérkőzést. (Békés Megyei Online)

2F Vitala Domaszéki SE - Békési SzSK 86-77 (21-23,20-18,24-20,21-16)

SZEGED 50 NÉZŐ Jv.:Kunvári, Lövész
Békés:BEREGI(23/3);Győrfi(2);OLÁH(18/12);Takács(14);Madaras(16/9) Csere:Dobi(4);Csapó(2);Nagy Z.(-)Edző:Balog Vilmos
Domaszék:JÁHNI(37/3);Soós(14/3);Kádár(2);CZAKÓ(14/3);Bezdán(6) Csere:Vitaszek(7/3);Gyönyörű(6)Edző:Antal András
Nehezen indult a mérkőzés, a hazai csapatnak csak gumilabdái voltak, így kb. 20 perces késéssel kezdődhetett a játék, mire szereztek egy bőr mérkőzéslabdát. Az első félidőben a két csapat fej-fej mellett haladt, talán a békésiek nyújtottak jobb teljesítményt, amit a játékvezetőknek sikerült kiegyenlíteni. A második félidőben továbbra is lejtett a hazai pálya, a vendég csapat nem tudott elhúzni ellenfelétől, sőt váltva vezettek a csapatok, 2 perccel a befejezés előtt még a békésieknél volt az előny. Ám a rutinos domaszéki csapat a végjátékban okosan játszva megnyerte a mérkőzést, így elmaradt a meglepetés. Egy számadat a mérkőzésről:a hazaiak 29 büntetőt dobhattak, a békésiek 11 alkalommal próbálkozhattak! A Békésből hiányzott Bányai és Korcsog.(Békés Megyei Online)
Küzdelmes mérkőzésen, Jáhni vezérletével újabb lépést tett rájátszásbeli kedvező pozíciójáért a 2F Vitala. (Délmagyar Online)

Békési SZSK - Szentesi KK 74 - 110 (12-21,22-20,16-31,24-38)

Békés,50 néző, Jv:Szalontai,Borgula
Békés:Bányai(11),Korcsog(13/3),Takács(16),Madaras(22/3),Oláh(4) Csere:GYŐRFI(7),Szalay(1),Csapó(-),Nagy(-),Székely(-) Edző:Balog Vilmos

Szentes:CZIBERE(28/15),BERE(27/12),Csorba(15),Kovács(4),Kútvölgyi(8)Csere:Bartucz(11),MAROSSI(11),SZIL(8),Szeman(-),Szabó(-)Játékos edző:Kútvölgyi Csaba
Az első félidőben jól játszott a hazai csapat, ám a második játékrészre felörlődött a Békés a fizikális fölényben lévő Szentessel szemben.Az utolsó negyedben átrohant a vendég csapat a teljesen szétesett békési csapaton.

Mezőberényi SSE - Békési SzSK 68-56 (21-12,15-11,20-20,12-13)

Jv:Harsányi, Földi
Mezőberény: Szekeres(5/3),Bálint(7/3),Ignácz T.(18/6),Balta(4),Gál(12) Csere: Honhalmi(2),Bíró(1),Szabó(16), Frey(3/3), Ignácz J.(-),Nagy(-),Tánczos(-) Edző: Tánczos Imre
Békés: Takács(13),Madaras(7),Bányai(11), Korcsog(16/6),Beregi(8/3) Csere: Győrfi      (-),Nagy(-), Szalay(-),Csapó(1),Székely(-)Edző: Balog Vilmos
A Mezőberény végig vezetve, biztos győzelmet aratott. Bár a második félidő elején kissé könnyelművé vált a házigazdák játéka, győzelmük mégsem forgott veszélyben. Az eredmény nem tükrözi reálisan a két csapat közötti különbséget.

FILTERMAT Nagykőrös - Békési SzSK 78:91 (17:26, 15:21, 17:27, 29:17)

Férfi. Nagykőrös, 50 néző. V.: Losonczi, Mester.
Békés: SZALAY (10), Madaras (20), Takács (18), Korcsog (21), BÁNYAI (19/15). Cs.: Csapó (3), HORVÁTH (-), Nagy (-). Edző: Balog Vilmos.
Alacsony színvonalú mérkőzésen a lelkes és a győzelmet jobban akaró, érte többet tevő békésiek meglepő győzelmet arattak a motiválatlanul, lelkesedés nélkül és szétesően játszó hazaiak felett. A különbség sokáig 20 pont felett is volt. A Filtermatnál nem játszott Deák Attila és Bányai Viktor sem (utóbbi csak az edzői feladatokat látta el)! A Békés ezzel a sikerrel második győzelmét aratta!

Békési SzSk — FILTERMAT Nagykőrös 74:84 (22:20, 20:19, 14:23, 18:22)

NB II-es kosárlabda-mérkőzés. Férfi. Békés, 150 néző. V.: Szugyiczki, Borgula.
Békés: Bányai (11), Korcsog (15/3), Takács (21), Madaras (13), Szalay(4). Cs.: Beregi (4), Győrfi (6), Csapó (-), Dobi(-). Edző:Balog Vilmos
A békési csapat akaratgyengén, lélektelenül játszott, így nem lehetett más az eredmény, csak vereség. A rutinos Deák Attila vezérletével megérdemelten nyert a nagykőrösi csapat.
Békési SzSK - Kiskunfélegyházi KC 74-98 (18-26,20-24,21-30,15-18)
Kiskunfélegyházi KC (edző:Varga Imre)
****Kezdők****:Hajdú G. 38/15, Baukó F. 23/9, Varga I. 6, Varga M. 4, Konrád L. 4**Cserék**:Simon T. 14/6, Kiss D. 4, Szablics P. 3, Vidéki M. 2
Békési SzSK (edző:Balog Vilmos)
****Legjobb dobók****:Takács I. 31, Bányai P. 12/6, Oláh Zs. 10, Madaras J. 9, Beregi G.9/3
A mérkőzést a hazaiak műszaki okok miatt egy kisebb terembe tették át. A találkozót egy játékvezető dirigálta -kisebb hibáktól eltekintve- megfelelően. A KKC nagy iramban kezdte a játékot és lassan, de biztosan növelte előnyét. Különösen Hajdú Gergely volt elemében, aki ezen a találkozón kimagasló teljesítményt nyújtott. Az operációja után Simon Tamás első mérkőzését játszotta a vártnál sokkal jobb formában. Baukó Ferenc szintén hozta megszokott ponterős játékát, bár mivel hazai pályán játszott, néha görcsössé tette a bizonyítási vágy. Nagy ereje a csapatnak, hogy mindig akad egy ember, aki a holtpontokon átsegíti játékával a gárdát. Így a KKC ereje a csapategységben rejlik. Haladunk a megkezdett úton és csak remélni merjük, hogy ez az út elvisz a célig.
Békési SZSK - Kiskunfélegyházi KC 74-98 (18-26,20-24,21-30,15-18)

50 néző Jv:Tóth
Békés:TAKÁCS(31),Bányai(12/6),Beregi(8),Madaras(9),Dobi(4)
Csere:Szalay(-),Oláh(10),Győrfi(-),Horváth(-),Füredi(-)Edző:Balog Vilmos
Megérdemelten nyert a bajnokesélyes Kiskunfélegyháza.
Kiskunfélegyházi KC - Békési SzSK 95-66 (23-22,28-10,22-17,22-17)
****Kezdők****:Hajdú G. 25/9, Varga M. 17, Varga I. 11, Konrád L. 6, Simon T. 2 **Cserék**: Dorvekinger R. 13, Szablics P. 11/3, Vidéki M. 4, Hegedűs Á. 3, Máriás B. 3/3
****Legjobb dobók****:Takács I. 25, Bányai P. 16/12, Korcsog Gy. 13
Folytatta sikeres szereplését a félegyházi gárda, viszont játékán nagyon meglátszott az egyik legjobbjának Baukó Ferencnek a hiánya. Az első negyed döcögése után Hajdú Geri és Varga Milán vezérletével állvahagyta ellenfelét a hazai csapat. A mérkőzés során Dorvekinger néhány megmozdulása élményszámba ment. Különösen akkor hördült fel a közönség, amikor az ellenfél dobójátékosának kezét messze elhagyó labdát magasra felugorva a levegőből ütötte saját csapattársához. A KKC minden játékosa megfelelő és dícséretes játékot nyújtott, ami tetszett a végre nagyobb számban megjelent nézőknek. A félegyházi csapat győzelmével a második helyen áll a Gyulai Color KC mögött az NB.II-es tabellán.
Kiskunfélegyházi KK - Békési SZSK 95 - 66 (23-22, 28-10,22-17,22-17)
Jv:Lövész, Kovács 50 néző
Békés:Bányai(16/12),TAKÁCS(25),Korcsog(13/3),OLÁH(5/3),Madaras(4)
segítségre lenne szüksége.
Békési SZSK - Mezőberényi SDSE 75-67 (19-20,15-12,19-16,22-19)

Békés 50 néző, Jv:Borgula,Szugyiczki
Békés:Győrfi(2),Oláh(6),KORCSOG(26/3),Bányai(8),Madaras(10) Csere:BEREGI(12),Dobi(6),Szalay(4),Csapó(-),Horváth(-),Nagy(-),Bondár(-)Edző:Balog Vilmos
Mezőberény:Bálint(6),IGNÁCZ(21/6),BALTA(17),Bíró(-),Tánczos(3/3)Csere:Frey T.(2),Frey P.(-),Nagy(4),Szekeres(-),Gál(10)Edző:Tánczos Imre
Mindkét oldalon sok hiba, olykor gyenge játék jellemezte a megyei találkozót, a bajnokság utolsó mérkőzését, ahol a kicsivel fegyelmezettebb Békés nyert.

Békési SZSK - Békéscsabai KK 83:91 (18:24, 29:17, 13:19, 23:31)

Férfi. Rájátszás az 5-8. helyért. Férfi. Békés, 50 néző. V.: Szugyiczki, Szalontai.
Ld.: Takács (26), Korcsog (19/6), Bányai (15/3), Madaras (15/3), ill. Czifrák (47/18!!!), Seres (13) .
Izgalmas, változatos mérkőzést hozott a két csapat küzdelme. Czifrák Csaba tarthatatlannak bizonyult ezen az estén.

Békési SZSK - Békéscsabai KK 83-91 (18-24,29-17,13-19,23-31)
Jv:Szugyiczki,Szalontai
50 néző
Békés: KORCSOG(19/6),TAKÁCS(26),Bányai(15/3),Madaras(15/3),Oláh
(8/3)Csere: Győrfi(-),Csapó(-), Szalay(-)Horváth(-), Bondár(-),Nagy Á.(-)
Békéscsaba: CZIFRÁK(47/18),Seres(13),Vozár(4),Varga(5),Szeifert(-)
Csere:Bata(-), Malatyinszky(9),Lippai(1),KOTROCZÓ(9),Szalai(2),Erdős(-
),Békési(-)Edző: Papy Zsolt
Izgalmas, változatos küzdelmet hozott a két csapat küzdelme.Czifrák
tarthatatlannak bizonyult ezen az estén, ez eldöntötte a mérkőzést.

Békési SzSK — FILTERMAT Nagykőrös 81:94 (21:23, 17:16, 19:26, 24:29)

Rájátszás az 5—8. helyért. Férfi. Békés, 50 néző. V.: Szalontai, Szugyiczki.
Ld.: Madaras 21, Bányai 17/3, Korcsog 17, Takács 13.
Végig izgalmas, szoros mérkőzést vívott a két csapat, amelyen a távolabbról pontosabban dobó vendégek megérdemelten nyertek. A békésiek nem tudták tartani a ponterős Deákot (40/12!).
Békési SZSK - Nagykőrös 81 - 94 (21-23;17-16;19-26;24-29)
Jv:Szalontay, Szugyiczky
50 néző
Békés: KORCSOG(17),BÁNYAI(17/3)Madaras(21),Oláh(7),Takács(13)
Csere: Győrfi(4),Dobi(2),Csapó(-),Nagy Z.(-),Nagy Á.(-),Horváth(-),Bondár
(-)Edző: Balog Vilmos
Végig izgalmas, szoros mérkőzést vívott a két csapat, ahol a
távolabbról pontosabban dobó vendégek megérdemelten nyertek.A
békésiek nem tudták tartani a ponterős Deákot(40/12!),aki az utolsó
tíz percben 19 pontot vállalt magára, s ezzel eldöntötte a mérkőzést.
A Békésből sérülés miatt hiányzott Beregi és Szalay.

Mezőberényi SSE—Békési SZSK 62:73 (19:18, 12:20, 15:15, 16:20)

Férfi. Rájátszás az 5-8. helyért, Mezőberény, 50 néző. V.: Szugyiczki, Borgula.
Mezőberény: Bálint P. (6), Ignácz T. (4), Nagy L. (7/3), Balta T. (16), Gál (18). Cs.: Frey P. (-), Ignácz J. (2), Szekeres (-), Tánczos (9/3). Edző: Siklósi István, ifj. Tánczos Imre.
Békés: Oláh (6), Takács (6), Madaras (21/3), Bányai (11/6), Korcsog (15/6). Cs.: Beregi (12/6) Győrfi (-), Dobi (2). Edző: Balog Vilmos
Változatos, küzdelmes, izgalmas volt a meccs, hiszen az utolsó negyed nyolcadik percében már csak két pont volt a különbség a vendégek javára. Ám a hazaiak a döntő pillanatokban hibáztak. A Mezőberényben több olyan játékos kapott hosszabb játéklehetőséget, akik eddig nem nagyon jutottak szóhoz. A berényiek már a következő idényre építik csapatukat. (Békés Megyei Online)
Békéscsabai KK - Békési SzSK 102:74 (31:11, 25:9, 21:22, 25:32)

Férfi. Rájátszás az 5-8. helyért, Békéscsaba, 200 néző. V.: Szalontai, Szugyiczki.
Békéscsaba: Varga (12), Czifrák (15/9), PATKÓS (16), JANCSIKA (6), KOTROCZÓ (7). Cs.: Vozár (9), Seres (-), Szeifert (11), Bata (6), SZALAI J. (10), Lippai (4), Kokavecz (-), Malatyinszki (6). Edző: Papy Zsolt.
Békés: Beregi (6), Szalay K. (8), Oláh (7/3), MADARAS (32/3), Bányai (5). Cs.: Győrfi (10), Nagy (2), Dobi (2), Bondár (-), Horváth (2). Edző: Balog Vilmos.
A cseresorát is hosszabb ideig játszató Békéscsaba megérdemelt győzelmet aratott a két centerét (Korcsog és Takács) nélkülöző Békéssel szemben.

FILTERMAT Nagykőrös - Békési SzSk 95:90 (24:23, 36:24, 18:24, 17:19)

Férfi. Rájátszás az 5-8. helyért, Nagykőrös, 50 néző. V.: Budai, Földi.
Békés: BEREGI (26/3), Korcsog (16), Madaras (20/3), Takács (10), Oláh (11). Cs.: Győrfi (7), Horváth (-), Csapó (-), Nagy (-), Bondár (-). Edző: Balog Vilmos.
A Bányai nélkül felálló békési csapat jó játékkal majdnem meglepetést okozott. A döntő pillanatokban ismét kapkodtak a vendégek.

Békési SZSK - Mezőberényi SDSE 97 - 110 (12-25;21-29;32-31;32-25)